Depilacja laserowa

Laser diodowy Light Seer ™ Diode Laser System amerykańskiej firmy Lumenis® ( światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych ) jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikat odpowiednich instytucji Europejskich, w tym ISO 9001.

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, który niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu ( anagen ). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku ( katagen ) i spoczynku ( telogen ) są „ nieme” na działanie lasera.

Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4 -12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40 % włosów ciemnych ( włosy anagenowe ). Po trzech zabiegach około 80-92 % ( następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu ). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci   o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem ( przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku ). Włosy osłabione wcześniejszymi, wielokrotnymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetom, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

Przeciwwskazania do zabiegów:

Ciąża, choroby nowotworowe, indywidualna terapia hormonalna ( hormony światło uczulające ), włosy blond, rude, siwe, fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry, bielactwo, łuszczyca, padaczka( względna ), skłonność do przebarwień ( względne ) skłonność do bliznowców, aktywne infekcje skóry reticularis (marmurkowa skóra ).

Przeciwwskazania czasowe:

 • Świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona,
 • Terapia doustna retinoidami ( Izotek ),
 • Terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi,
 • Terapia miejscowa kremami z Vit. A,C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,
 • Wcześniejsza depilacja przez wyrywanie ( pęsetą, wosk, depilatory mechaniczne),
 • Wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją dermatologiczną. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną próbę laserową z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych.

Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, ogolona, niczym nieposmarowana. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk około mieszkowy, zwykle krótkotrwały. Ewentualne powikłania ( pęcherzyki, strupki, nadżerki, przebarwienia i odbarwienia ) są sporadyczne, zwykle związane z nie przestrzeganiem zasad przygotowania do zabiegu i postępowaniu po zabiegu. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia i odbarwienia u nielicznych osób mogą utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni.

 

DEPILACJA LASEROWA – przygotowanie do zabiegu

typu air – btush ) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

 

DEPILACJA LASEROWA – postępowanie po zabiegu

 • Myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
 • Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów ( ieśli depilacja dotyczy pach )
 • Stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanten,
 • Delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 • Preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
 1. Insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja ( kremy z filtrami anty UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej.)
 2. 3-5 dni nie korzystać z basenów, saun ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.
 3. Kolejne zabiegi – minimum trzy –należy wykonywać w odstępach średnio 4-12 tygodniowych.

 

CENNIK:

Promocja: wąsik gratis - do każdego zabiegu innej okolicy!***

Pakiety promocyjne płatne w trzech ratach:

4 zabiegi depilacji łydek - 1000zł. ( rabat 200zł.)***

4 zabiegi depilacji bikini + pachy - 1700zł. ( rabat 300zł.)***

4 zabiegi depilacji bikini brazylijskie +pachy -1900zł. ( rabat 500zł.) ***

**** promocje nie łączą się

Okolica Cena
wąsik od 60 zł
broda od 60 zł
skronie 100 zł
policzki 150 zł
szyja 150 zł
uszy 100 zł
ramiona 300 zł
przedramiona 300 zł
dłonie grzbiety 100 zł
ramiona+przedramiona+dłoni 500 zł
kark 200 zł
pachy 250 zł
tors 300 zł
tors + brzuch 400 zł
plecy od 500 zł
brzuch od 200 zł
bikini 250 zł
bikini brazylijskie 350 zł
bikini + pośladki 450 zł
pośladki 300 zł
uda 400 zł
łydki 300 zł
stopy grzbiety od 60 zł
całe nogi 700 zł
całe nogi + bikini 750 zł
inne okolice wg wyceny