Pielęgnacja stóp

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY

Oszlifowanie fizjologoczynych zrogowaceń, opracowanie (obcięcie) paznokci , preparat do stóp , malowanie (GRATIS)

Czas trwania zabiegu do 60 min.

Cena zabiegu 80zł


REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIWEJ

To odbudowa zniszczonych, uszkodzonych płytek paznokciowych specjalną masą lub światłoutwardzalnym  żel. Oba preparaty zawierają clotrimazol  czyli substancję o działaniu przeciwgrzybicznym, dlatego nadają się również do odbudowy paznokci zniszczonych przez grzybicę. Odbudowana płytka paznokcia wygląda estetycznie a zarazem chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Cena 30zł za 1 paznokieć

 

MODZELE – USUNIĘCIE

Zmiany, dotyczące warstwy rogowej naskórka, pojawiające się najczęściej w okolicy podeszwowej stóp, na palcach, a także na wewnętrznej części ręki. Modzele powstają na skutek długotrwałego tarcia i ucisku, np. przez elementy źle dopasowanego obuwia lub drażnienie przez stawy i kości sąsiadujących ze sobą palców.

Modzel jest żółtawym twardym tworem, nieco wygórowanym w stosunku do okolicznych tkanek, niewrażliwym na dotyk i o „rozmytych” krawędziach. Rozległość i głębokość tych twardych, zbitych zmian uzależniona jest od powierzchni drażniącego bodźca – od bardzo małych kilkumilimetrowych do zajmujących znaczną część podeszwy stopy.

Modzele bywają mylone z odciskami, dla których charakterystyczna jest obecność twardego wyraźnie ograniczonego rdzenia. Zdarza się, że w obrębie modzela tworzą się odciski.

Najczęstsza lokalizacja zrogowaceń w obrębie stóp, to podstawa palucha, przodostopie i pięta. Zgrubienia skórne pojawiają się także na grzbietowej powierzchni palców (na wysokości stawów międzypaliczkowych) oraz na boku ostatniego palca stopy.

Modzele są bardzo częstą przyczyną pojawienia się bólu stóp lub przynajmniej dyskomfortu podczas chodzenia.

Koszt zabiegu: od 40zł

 

ODCIKSKI – USUNIĘCIE

Uwypuklone zgrubienia naskórka nad małymi wystającymi pod skórą wyniosłościami kostnymi. Charakteryzują się centralnie ułożonym rdzeniem, który sięga głęboko do unaczynionej i unerwionej warstwy skóry. Każdy uciski tego miejsca powoduje ból, zwiększający się podczas chodzenia.

Odciski najczęściej umiejscawiają się na powierzchniach grzbietowych trzeciego, czwartego i piątego palca stopy, mogą również występować na przylegających do siebie powierzchniach palców.

Bywają często mylone z brodawkami pospolitymi, tzw. kurzajkami.  Pod wierzchnią warstwą skóry uwydatniają się korzenie w postaci czerwonych punkcików. Odcisk natomiast ma czop rogowy wrastający w głąb skóry i nie krwawi.

Odciski te należy bezwzględnie usuwać  ponieważ permanentnie wdeptywane wpychane są coraz głębiej, co powoduje coraz większe dolegliwości bólowe. Mogą również wnikać poza skórę właściwą i być przyczyną stanów zapalnych.

Odciski długo „hodowane” rzadko  udaje się usunąć na jednej wizycie. Przyjmuje się, że tyle czasu potrzeba na pozbycie się dolegliwości, ile upłynęło od momentu pojawienia się dyskomfortu na naszej stopie. Jak widać z opisu czas leczenia jest proporcjonalny do żywotności odciska.

Koszt zabiegu: od 30zł

 

PĘKAJĄCE PIĘTY – OPRACOWANIE

Popękane pięty to nie tylko defekt kosmetyczny i estetyczny , ale przede wszystkim niebezpieczna dolegliwość. Pięty pękają, gdy skóra jest bardzo sucha, nosisz niewłaściwe obuwie, masz nadwagę. Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałej części naskórka. Bywa jednak, że są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej. Wtedy pięty bolą przy każdym kroku, krwawią, a niekiedy nawet ropieją. Pękające pięty są łatwym celem dla bakterii i wirusów/

Koszt zabiegu: 50 zł

 

TAMPONADA

Tamponowanie bocznych brzegów paznokcia jest metodą zachowawczą w niechirurgicznych metodach korekcji wrastającego paznokcia. Polega ona na podkładaniu pod boczny brzeg paznokcia podkładu z ligniny lub materiału przeznaczonego do tamponady (bawełna, ligasano, topper), który można nasączyć preparatem zmiękczającym paznokieć bądź  preparatem posiadającym właściwości kojące, wyciszające, dezynfekujące. Tamponada separuje boczny, wrastający brzeg paznokcia od miejsca drażnionego, zapobiegając tym powstawaniu stanu zapalnego. W przypadku stanu zapalnego opatrunek wchłania płyn tkankowy i ropę osuszając wał paznokciowy. Tamponadę można również wykonać wkładając odpowiednio dobrany materiał w boczny wał paznokciowy. Ma ona na celu również oddzielenie miejsc drażnionego od paznokcia ale i rozszerzenie wału w celu poszerzenia miejsca dla uciskającego paznokcia. Tamponada to skuteczna metoda przy niewielkim problemie wrastania,  jest nieodłącznym elementem korekcji wrastających paznokci , wspomaga również leczenie klamrami i jest skuteczna pod warunkiem wykonywania jej systematycznie.  Tamponadę można również stosować przy stanie zapalnym.

Koszt zabiegu:  1 paznokieć 10zł

 

ORTONYKSJA – KOREKTA WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

Ortonyksja- pochodzi od „orthonyxie”, powstało z greckich słów „orthos” – prosto i „onyks” – paznokieć.

Jest to terapia wrastających paznokci przy użyciu klamer. Zadaniem klamry jest uniesienie bocznych brzegów paznokcia celem odciążeniem wału i zmniejszenie dolegliwości bólowych, spłaszczenie płytki paznokciowej i łożyska oraz zmiana toru wzrostu paznokcia. Istnieje kilka systemów klamer – dobiera się je indywidualnie w zależności od kształtu płytki, stopnia wrastania paznokcia. Bezbolesna i nieinwazyjna ortonyksja przynosi trwałe efekty – podobnie jak aparat ortodontyczny w przypadku uzębienia. Zastosowanie klamry przynosi natychmiastowe ustąpienie dolegliwości bólowych.  Pozwala na uniknięcia chirurgicznego zabiegu zdjęcia paznokcia co jest szczególnie istotne dla diabetyków.

Bywa jednak, że źle dobrana lub źle założona klamra może prowadzić do efektów niepożądanych tj. odchodzenie płytki od łożyska (onycholiza), pęknięcia lub złamania paznokcia, drażnienia wału paznokciowego przez klamrę co może prowadzić do powstawania stanu zapalnego. Zdarzają się również uczulenia na materiał, z którego wykonana jest klamra.

Dlatego tak ważny jest dobór prawidłowej klamry do danego przypadku.

Cena: od 80 do 160zł

 

OPRACOWANIE WRASTAJĄCEGO PAZNOKCIA

Zabieg polega na prawidłowym obcięciu paznokcia oraz na oczyszczeniu przestrzeni w wałach około paznokciowych.

Koszt zabiegu: od 30zł

 

OBCIĘCIE I OPIŁOWANIE PAZNOKCI

Koszt zabiegu od 50zł

 

KONSULTACJA PODOLOGICZNA

Koszt: 50zł. Przy podstawowym zabiegu podologicznym bezpłatna!